logo potápač POTÁPAČské centrum CMAS
DIVING CENTER KOŠICE
Confederation Mondiale des Activites Subaquatiques
Stredisko firmy
BEFO
==========

Hlavná stránka

Potápačské kurzy

Potápačské práce

Predaj potápačského výstroja a kompresorov

Komisný predaj

Požičiavanie potápačského výstroja

Plnenie fliaš (aj paintballových) stlačeným vzduchom

Servis potápačského výstroja

Barokomora

Cestovná agentúra BEFOtour

Potápačské safari v Egypte

Doprava

Fotogalérie

Kontaktné informácie==========

The Classic

Abu Nuhas, Giftun Island, Straits of Gubal, SS Thistlegorm - Ras Mohamed

Táto plavba by z väčšiny z Vás mala urobiť skúsenejších potápačov, ako to vyplýva z ponuky útesových ponorov, hlbšich ponorov, vrakového potápania, nočných ponorov…

Štartujeme z Hurghady, priamo na sever s prvou zastávkou v EL Fanadir a/alebo v známom, podkove podobnom, útese Sha'ab El erg, ktorý je dokonalým príkladom ponuky útesov na tejto výletnej plavbe s jeho nádhernou tvrdou koralovou záhradou a šancou vidieť delfíny.

Abu Nuhas má štyri známe vraky, menovite: Giannis D, Carnatic, Šošovicový vrakŠkridlicový vrak. Všetky ponúkajú veľkolepé ponory s množstvom rybieho života, ale taktiež pekné útesy, ako napríklad Blind Reef (Slepý útes). Avšak najslávnejším vrakom Červeného mora je Thistlegorm, kam priplávame po krátkej plavbe naprieč úžinami Gubalu.

V závislosti od potápačských skúsenosti, počasia a prúdov, ponúkame Vám aj nočný ponor v niektorej z týchto lokalít: neďaleko je Ras Mohamed - chránená oblasť ponúkajúca ponor na Shark Reef/Jolanda (Žraločí útes/Jolanda), strmú stenu padajúcu do modrej hĺbky, alebo potápanie v Ras GhazlaniJackfish Alley (Šťučia alej).

Na spiatočnej ceste do Hurghady navštívime skvelé miesta ako Umm Gamar, Sha'ab Ruhr Umm Gamar, Careless ReefSmall GiftunErg Samaya.


Späť na prehľad Safari